Burçelik’ten Türkiye’de bir ilk

Elekli Mobil Konik Kırıcı
Yunanistan, Katar, Nijer, Tunus gibi ülkelere mobil paletli kırıcı ve elek ihracatları gerçekleştiren firmamız, Tanzanya projesi kapsamında AR-GE merkezindeki çalışmalar sonucunda Türkiye’de ilk kez elekli mobil paletli konik kırıcıyı üretti.

Afrika’nın pek çok ülkesinde demiryolu hattı projelerini üstlenen ve devam ettiren Yapı Merkezi firmasıyla 2018 yılında imzalanan sözleşmelere binaen, firmanın Tanzanya şantiyesine sene başından itibaren 2 adet 700 t/s ve 350 t/s kapasiteli sabit kırma-eleme tesisi ihracatı gerçekleştirildi. 3. sevkiyatın kapsamı ise mobil paletli çeneli kırıcı, mobil paletli elek ve elekli mobil paletli konik kırıcıdan oluşuyor.

Burçelik AR-GE Merkezi, yeni nesil kırıcılarda makinaların uzak şantiyelerde çalışacağını göz önünde tutarak kolay bakım, kolay nakliye, kullanıcı dostu ayar ve kullanım özelliklerine öncelik tanımıştır. Ayrıca, çevre koşulları dikkate alınarak toz bastırma ve gürültü önleme komponentlerine özel dikkat harcanmış ve karbon ayak izini minimize edecek CE sertifikasyonlu son nesil dizel motorları kullanılmıştır. Bunlardan başka Endüstri 4.0 koşullarına hazır olmak üzere tasarımda gerekli tüm önlemler alınmıştır.

KAPALI DEVRE ÇALIŞMA OLANAĞI…
Sert ve aşındırıcı taşlarda en uygun sekonder kırıcı olan Burçelik mobil konik kırıcı, önündeki elek ve geri dönüş bandı sayesinde müşterilere “kapalı devre” çalışma olanağı sunuyor ve ürün boyutu kontrol edilebilen agrega üretimini sağlıyor. Uzaktan kumanda yardımıyla paletli yürüyüş takımı üzerinde hareket edebilmesi ve dizel motoru sayesinde, şantiye sahasına indikten kısa bir süre sonra, herhangi bir ön hazırlığa ihtiyaç duymadan devreye alınabiliyor ve kullanıcılarına zaman tasarrufu ve mobilite imkânı tanıyor.

Mobil makinelerin yürüyüş takımlarını, dizel motor ve hidrolik ekipman gibi komponentlerini birinci sınıf Avrupalı markalardan tercih eden Burçelik, düşük yakıt sarfiyatı, işletme ve bakım kolaylığı sayesinde müşterilerine avantaj sağlamayı hedefliyor.”