Döküm Ürünleri

1968 yılında Bursa Organize Sanayi Bölgesinde 500 kg ergitim kapasiteli bir dökümhane olarak kurulan Burçelik A.Ş., bugün ulaşmış olduğu 35 ton ergitim kapasitesi, alaşım çeşitliliği ve geniş talaşlı imalat olanaklarıyla Türkiye’nin önde gelen ve en tecrübeli dökümhaneleri arasındadır. Yıllık 7000 ton üretim kapasitesine sahip olan Burçelik A.Ş. karbon çelikleri, az alaşımlı çelikler, paslanmaz çelikler, yüksek manganlı çelikler, yüksek sıcaklığa dayanımlı çelikler ve takım çeliklerinin yanında, alaşımlı ve alaşımsız pik ve sfero dökümlerle beyaz dökme demir parçaların üretimini yapmaktadır. Konstrüksiyon ve talaşlı imalat atölyeleri ile beraber 20050 m2 si kapalı olmak üzere 28.500 m2 toplam alanda faaliyet gösteren şirketimizde 35’ i mühendis olmak üzere toplam 250 personel çalışmaktadır. Üretiminin %50’ si Avrupa ülkelerine ihraç edilmekte olup hizmet verilen ana sektörler, otomotiv sanayi, genel makine sanayi, kırıcılar, demir çelik fabrikaları, çimento sanayi, enerji ve denizcilik şeklindedir.

Üretimde en modern ve çağdaş teknolojilerle sertifikalı ve kaliteli malzemelerin kullanılması, yılların verdiği birikime sahip kalifiye ve tecrübeli eleman kadrosu ve geniş test imkânları %100 müşteri memnuniyetine ulaşmadaki güvencelerimizdir. Dökümhanemiz 1996 yılından beri ISO 9001 kalite standardı dâhilinde üretim yapmakta olup ayrıca üretilen parçalar ABS, DNV ve RINA tarafından da sertifikalandırılmaktadır.

Genel olarak müşteri dizayn ve kalite kriterleri dahilinde 50 – 25000 kg aralığındaki parçaların dökümü yapılmakta olup kaba veya final ölçülere işlenmiş halde teslim gerçekleştirilmektedir.

Döküm Ürünleri