Özel Projeler

Burçelik Hidroenerji, Gemi Sanayi ve Maden Sanayi alanlarında yüksek kaynak teknolojisi, geniş talaşlı İmalat ekipmanı ve tecrübesi gerektiren üretimler yapmaktadır. Bu alanlarda Almanya, İsviçre, Avusturya, İsveç kökenli dünya firmaları ile işbirliği yapmakta ve bugüne kadar yaptığı yüzlerce teslimat ile hem Türk sanayisinin ihracatına önemli destek yapmakta hem de Türkiye içindeki önemli sanayi projelerinin yerli sanayi katkılarını arttırmaktadır. BV , Lloyd Register, Germanischer Lloyd, RINA, ABS gibi kuruluşların belgelendirmeleriyle yaptığı üretimlerle kalitesini garanti altına almaktadır.

Hidroenerji

Burçelik Hidroelektrik enerji santralleri için yüksek basınç altında çalışan Hidromekanik parçalar (salyangoz, emme borusu, giriş borusu vs.) üretmektedir. Andritz (Avusturya) Firması ile yapılan işbirliği sonucunda Enerjisa, Limak gibi firmaların enerji projeleri için teslimatlar yapmaktadır.
 

Maden Sanayi

Burçelik Maden sanayi için mineral kırıcılar, çeneli kırıcılar, konik kırıcılar, rotorlu kırıcılar, mobil paletli kırıcılar, Çelik döküm yedek parçalar üretmektedir. Hosokowa Alpine(Almanya), Sandvik R.P.(İsveç), Hartl Anlagenbau (Avusturya) firmaları ile yapılan işbirliği sonucunda bugüne kadar yurtiçinde ve yurtdışında 1000’e yakın teslimat yapılmıştır.

Gemi Sanayi

Burçelik Gemi sanayi için gemi konteyner vinç Jibi, adaptörü ve Gemi yükleme tesisleri üretmektedir. Yüksek mukavemetli ince taneli yapı çelikleri (S690 Sınıfı) ile yapılan bu üretimler yüksek kaynak teknolojisi gerektirmektedir ve ürünler BV , Lloyd Register, Germanischer Lloyd, RINA, ABS gibi kuruluşlardan ürün sertifikası almaktadır. Liebherr W.N.(Avusturya) Firması ile yapılan işbirliği sonucunda, yurtiçinde ve yurtdışında 100’e yakın teslimat yapılmıştır.

Diğer

Burçelik Alüminyum sektörü için ektrüzyon presler, plastik sanayi için plastik kırıcılar, çimento sanayi için fabrika ekipmanları üretmektedir. Almanya, Danimarka, Yunanistan gibi ülkelere çeşitli üretimler gerçekleştirilmiştir.