Yönetim Kurulu Başkan Mesajı

2017 yılı BURÇELİK A.Ş.’nin 49. çalışma yılı idi.

Şirketimiz 49 yılda küçük bir dökümhaneden ülke ekonomisine önemli katkılarda bulunan köklü bir kuruluş haline gelmiştir. Şirketimizin gelişmesinde değerli katkıları olan ortaklarımıza ve özveri ile çalışan tüm personelimize teşekkür ederim.

Burçelik bugün belirgin dört temel alanda pazara iyi kalitede mal ve hizmet sunmaktadır:

*Çeşitli alaşım ve kalitelerde çelik döküm parçalar,
*Taş kırma, eleme ve stoklama makinalarının ve bu kapsamda diğer ağır makinaların ve
kaynak konstrüksiyonlarının üretimi,
*Çeşitli ölçeklerde talaşlı imalat,
*Özellikle büyük endüstriyel projelerde EPC (mühendislik, satınalma, inşaat) müteahhitlik işleri.

Burçelik müşterilerinin üretkenliğine ve karlılığına aktif bir şekilde katkıda bulunmaktadır. Burçelik tarafından üretilen mal ve hizmetlerin yüksek performansı, kalite, emniyet ve çok amaçlı kullanım olanağı müşterilerine maksimum toplam ekonomi sağlamaktadır. Burçelik genellikle müşterilerinin ilk tercihi olmaktadır.
Dünya ekonomisindeki son beş yılda oluşan değişiklikler Burçelik’i  olumlu şekilde etkilemiş ve  hedef müşteri portföyümüzün değişmesine neden olmuştur. Bu değişiklikler son kullanıcıların hedeflenmesine ve büyük projelere katılma olanağını doğurmuştur. Bu nedenle iç ve ihracat pazarlarında yeni bir marka tanıtım kampanyası başlatılmıştır. Bu yaklaşımın pozitif etki yaratacağı beklentisindeyiz.

Bunların yanında 2017 yılında şirketin geleceğinde önemli rol oynayacak atılımlar yapılmıştır.
Şirketin yeniden yapılanması yatırımlarına devam edilmiş, İK geliştirilmesi ve eğitim programları konularında yeni projeler uygulanmış, modern bilgisayar sistemi içinde gelişmiş planlama ve stok kontrol uygulamasına ve tezgâh modernizasyonu programına devam edilmiştir. Bu arada metal işleme kapasitesi arttırılmıştır. Aynı şekilde şirketin ArGe bölümünün güçlendirilmesi için alt yapı yatırımları planlanmıştır. Önümüzdeki yıllarda ArGe çalışmalarından önemli sonuçlar alacağımızı bekliyoruz
Önümüzdeki yıllarda dünya klâsında birinci sınıf bir şirket haline gelmek, kendi sektörümüz içinde en üst düzeyde sonuçlar elde etmek ve müşterilerimizin, ortaklarımızın, çalışanlarımızın ve içinde yaşadığımız toplumun takdirlerini de kazanarak, yaptığımız işleri en iyi şekilde gerçekleştirmek üzere şirket yönetimi olarak çalışanlarımızdan ve ortaklarımızdan tam desteklerini sürdürmelerini bekliyoruz.
Saygılarımla,
Ragıp Serdaroğlu
Yönetim Kurulu Başkanı