Whatsapp
Hakkımızda

52  yıllık  deneyimi,  tasarım  uzmanlığı,  yenilikçi  çalışanları,  insana  ve  çevreye saygılı  yaklaşımıyla,  sürekli  gelişim  gösterme  hedefli,  metal  sektöründe faaliyet gösteren uluslararası çelik döküm şirketidir.

En iyiyi üretmeyi amaçlayan ve performans hedeflerine erişmek için takım ruhu içinde Burçelik`in başarısını sahiplenen ve bundan gurur duyan takım üyelerinden oluşan bir kuruluştur. 
Çelik döküm üretimine ek olarak yüksek kırma kapasiteli sabit ve mobil taş kırma ve eleme tesisleri üreten Burçelik aynı zamanda dünya standartları ve kalitesinde kelebek ve küresel vana üretmekte ve özel makineleri sipariş üzerine tasarlayarak üretmektedir.

Faaliyetine başladığı tarihte 5500  m2’lik  alana  yayılmış, 1500  m2  kapalı  alan  üzerine  kurulan  Çelik Döküm  ve  Makine  Fabrikamız   yapılan  yatırımlar  ile; bugün  29.000 m2’lik  alanda  20.050 m2’lik  kapalı  alana  ulaşmıştır.

Kapasite ve üretim olanaklarının artmasına paralel olarak Burçelik %100 müşteri memnuniyetini sağlamak ve en üst düzey kalite ve ISO 9000, BUREAU VERITAS Atölye, TSE, API, CE PED 2014/68EU, PCT TH 02 , Lloyd’s Register ve TÜV sertifikalarını almıştır.

  • 52Yıllık Tecrübe
  • 198Toplam Çalışan
  • 29Bin m2 Toplam Alan, 20 bin m2 Kapalı
  • 40Ton Tek Şarjda Ergimiş Metal Kapasite
MAKİNA

Burçelik ofisleri ve fabrikaları en yeni yazılım ve son derece gelişmiş üretim ekipmanları ile donatılmıştır. Tüm endüstriyel tasarımlar, en son endüstriyel deneyimler ve şirketin birikmiş bilgisi ile birlikte güncel laboratuvarlardan ve modern test cihazlarından elde edilen sonuçlarla birleştirilmiştir.

DÖKÜMHANE
Otomotiv, Genel Makine Sanayi, Kırıcılar ve Enerji sektörlerinde;

Karbon, Alaşımlı ve Paslanmaz Çelik Döküm,
Yüksek Manganlı ve Pik-Sfero Döküm,
Isıya Dirençli Alaşımlar,
Aşınmaya Dirençli Alaşımlar üretilmektedir.